Články


Anabolické steroidy - celníci nezahálí

2011-06-30 Přečteno: 1 785x

Ve středu 8. 6. 2011 objevili celníci ve Zlíně v osobním vozidle přes tři tisíce tablet, několik desítek ampulí anabolických steroidů a přípravků na zvýšení potence.

Při kontrole našli příslušníci z Celní protidrogové jednotky Generálního ředitelství cel - expozitura Olomouc, v zavazadlovém prostoru osobního vozidla krabici s nebezpečnými látkami s hormonálním účinkem. Osobní auto s českou poznávací značkou řídil třicetiletý muž z Kroměřížska, kterému v případě prokázání viny a pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Hodnota těchto přípravků by se v momentě uvedení prodeje na černý trh pohybovala přibližně ve výši 35.000 korun.

Nejedná se o první případ, kdy celníci odhalili nelegální aktivity s těmito přípravky, které při neodborném užívání mohou mít nežádoucí účinky na lidský organismus. Na konci dubna letošního roku proběhla akce s krycím názvem „LEN“, při níž byla zadržena mezinárodní skupina pachatelů. Touto trestnou činností se intenzivně zabývají s účinností nového trestního zákona od 1. ledna 2010, kdy je výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem kvalifikována jako závažný trestný čin.

zdroj: Celní správa - tisková zpráva

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články