Články


Bavorské termální lázně – Bad Griesbach

2011-03-02 Přečteno: 3 072x

Zvykli jsme si jezdit do termálních lázní na Slovensku, či Maďarsku, nicméně další lokality zůstávají pro nás neobjevené, jako např. Německo. Asi by málokdo odjel na dovolenou k našim západním sousedům. Přesto vězte, že bavorské termální lázně stojí za návštěvu. Setkáte se zde totiž s profesionalitou služeb, pořádkem a vstřícností, na kterou se velice snadno zvyká. Určitě máme s čím srovnávat. V Čechách přístup k zákazníkům v mnoha případech zamrzl na úrovni osmdesátých let.

Lázeňský trojúhelník

V Německu v okamžiku, kdy se stanete platícím hostem, dočkáte se i náležitého zacházení. Navíc slovenské i maďarské lázně praskají ve švech a po pár dnech už našinec nechce Čechy ani vidět. V Bavorsku jich potkáte naprosté minimum. Přičemž se v prostorách bazénů velmi dbá na klid. Prostě lidé zde odpočívají a vzájemně se to respektuje. Velice zajímavý a zároveň dobře  dopravně dostupný je  lázeňský trojúhelník měst Bad Birnbach, Bad Griesbach a Bad Füssing. Ve Füssingu fungují dokonce troje různé lázeňské komplexy. Nejčastěji se však setkáte s reklamou na Bad Griesbach. Který lze označit asi za nejluxusnější místo zmíněného trojúhelníku. Klientela, která sem jezdí, působí na první pohled movitěji. Kolem města se nachází golfová hřiště a prakticky u lázeňského areálu se tyčí honosný hotel Maxmilián. Ceny v kavárnách a restauracích pak odpovídají cílové skupině hostů. Čemuž odpovídá i  trochu vyšší vstup do termální vody, ačkoliv ve finále zaplatíte jen o pár eur navíc.

Bad Griesbach – příjemný luxus

Tím pádem koupací plochy ocení především turisté, kteří upřednostňují méně zalidněné prostory. Na ploše 1.600 m² se nachází 13 bazénů s teplotami 18 ° C - 37 ° C. Za vyzkoušení však především stojí  turecké lázně Hamam. Za 19 euro si užijete zhruba hodinu a půl parních saun s různou intenzitou a vůní. Osvěžit se můžete i v bazénku.

V Hamamu si krásně prohřejete tělo, opustí vás bolení hlavy, či rýma. Nakonec si v zapůjčeném županu vychutnáte silný čaj a ovoce v místnosti určené pro relaxaci. Samozřejmě zde obsluhuje pravý Turek, který vám také na začátku poradí, jak se má správně postupovat v jednotlivých parních komůrkách. Protože turecké lázně mají svůj systém a aby jejich účinek přinesl co nejvíce užitku, doporučuji se jeho radami řídit.

Tzv. damfbad, tedy parní koupel, objevíte i v běžných lázních, ale zpravidla se jedná jen o jednu místnost, které chybí příjemná chladnější voda, jíž si lze svlažit tělo, či tvář. Všude jinde prostě sedíte jako v pařáku a ne každý to snese. Turecký systém se zdá jednoduše příjemnější a promyšlenější.

Na cestě z Griesbachu se určitě zastavte v klášteře v Asbachu. Objevíte zde nám dobře známou sv. Ludmilu a především si prohlédnete část zajímavých interiérů. Nejvíce zapůsobí pohádkově barevné pokoje s půvabnými stropními a nástěnnými malbami.

 Autor: Martina Bittnerová

 Zdroj fotografií: badgriesbach.de

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články