Články


Nejčastější výmluvy, proč necvičit

2011-03-15 Přečteno: 2 132x

A jak se proti nim bránit

Určitě to znáte – víte, že byste měli jít cvičit, ale najednou vás napadá tisíc výmluv, proč nechodit. Vždyť se už stejně nelepšíte, nemáte čas, nemáte s kým…  Podívejme se na seznam nejčastější výmluv, které lidé používají, aby nemuseli jít cvičit.

„Nemá to cenu, stejně už se nezlepšuji.“

Za to může jednotvárnost tréninku. Zkuste něco nového – zajděte si místo do posilovny do bazénu, navštivte vedenou lekci (trampolínky, zumba, aerobic, bosu…) nebo změňte pořadí, počet a intenzitu cviků a často obměňujte svůj tréninkový plán…

„Nemám čas.“

Čas se vždy najde. A cvičit nemusíte pouze v posilovně a to několik hodin denně. Občas stačí místo výtahu vyšlápnout schody, protáhnout se v kanceláři nebo si večer místo brouzdání po internetu alespoň 20 minut zacvičit. Každý pohyb je dobrý.

„Nemám s kým jít.“

A opravdu musíte s někým jít? Jestli ano, zeptejte se všech svých přátel… někoho určitě pro cvičení nadchnete. Pokud ne, v posilovně můžete potkat spoustu nových lidí a přátel. Navíc cvičení sám má své výhody – můžete jít kdykoliv a cvičit co chcete a co vám vyhovuje.

„Půjdu zítra.“

Odkládání činností není nikdy nic moc dobrého. To nejspíš víte i z práce nebo ze školy. Většinou odkládáme činnosti, které dělat nechceme. Tím, že se budete na druhou stranu do cvičení nutit, si také moc nepomůžete. Zkuste se na to podívat tak, že chcete cvičit, protože… motivace je důležitá. Ať už jde o vysněnou postavu, fyzickou kondici, vytrvalost, zdravější tělo nebo cokoliv jiného…

„Nemám na posilovnu peníze.“

Cvičit se dá přeci i doma. Zkuste cvičit se zátěží vlastního těla, zatancovat si nebo jít do parku běhat či na procházku.

„Stydím se ukazovat svoje tělo v posilovně.“

I tady je východiskem cvičení doma. Najděte si na internetu tréninkové plány a cviky, kupte si fitness časopisy a můžete začít. Jednou určitě dospějete do fáze, kdy se stydět nebudete a s chutí do posilovny vyrazíte.

„Nechce se mi cvičit…“

Několik let jste po práci pravidelně sedávali před televizi s miskou chipsů nebo čokoládou a to se na vás projevilo. Právě lenost je hlavním důvodem tloustnutí a nechuti cokoliv s tím dělat. Pokud chcete opravdu zhubnout, budete si muset na určité nepohodlí, cvičení a námahu zvyknout. Omezte nezdravé jídlo a místo televize se běžte projít na čerstvý vzduch. Uvidíte, že vám bude brzy lépe.

„Pracuji manuálně a tak už nemusím cvičit.“

Možná je vaše práce fyzicky náročná, ale se cvičením nemá téměř nic společného. Svaly i tělo zatěžuje jinak. Navíc práce vyčerpává, kdežto cvičení posiluje.

„Jsem nešika… ještě bych se ztrapnil/a.“

Někteří lidé si připadají jako slov v porcelánu a proto se bojí cvičit. Jenže si neuvědomují, že právě cvičení zlepšuje koordinaci, rovnováhu a správné držení těla. Doporučují se hlavně balanční cviky na rovnováhu. Každý trenér, vám jistě poradí, jak na to.

„Už nemám sílu cvičit.“

Pohyb vás bavil, naplňoval a tak jste cvičili. A opravdu hodně. To má za následek přetrénování. Je třeba na chvíli vysadit a zvolnit tempo, změnit si tréninkový plán, dopřát si čas na odpočinek a vracet se do cvičení pomalu.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články