Články


Průvodce fitness lekcemi

2011-03-13 Přečteno: 1 044x

Chcete začít se cvičením, zhubnout nebo poznat nové lidi? Díky nejrůznější skupinovým lekcím aerobního cvičení můžete spojit všechny tyto věci dohromady. Už dávno se nevyučuje pouze aerobic. Nemůžete se mezi všemi těmi lekcemi vyznat? Snad vám tento přehled v něčem pomůže.

Indoor Rowing

Skupinové cvičení na veslařských trenažerech, jehož tempo a intenzitu udává trenér, který má zároveň za úkol vás dostatečně motivovat. Obsahem lekce je nejen samotné cvičení, ale také úvodní zahřátí, protažení, zklidnění a závěrečný strečink.

Indoor Cycling

Jízda na stacionárních kolech do rytmu hudby sice šetří kluby a je skvělá na hubnutí, ale na druhou stranu zapojuje převážně svaly dolních končetin, je tedy nutné doplnit ho posilováním i jiných partií. Nejznámější a nejrozšířenější formou cyclingu je spinning, dále Schwinn Cycling (propracované tréninkové plány pro všechny stupně pokročilosti).

Indoor Walking

Za zvuku hudby se můžete věnovat jedné z nejpřirozenějších činností v životě člověka – chůzi. Díky pásům se může měnit nejen intenzita, ale také náklon, který simuluje chůzi do kopce. Této aktivitě se může věnovat opravdu každý, kdo chce začít cvičit a zhubnout.

Jumping a trampolínky

Při cvičení se používají malé trampolínky (v průměru cca 1 metr), buďto s řídítky nebo bez nich. Provádí se na nich nejrůznější druhy skoků. Zábavnou metodou tak zvyšujete svou kondici, formujete postavu a zlepšuje se stabilita těla. Zapojíte nejen svaly na nohou, ale také svaly zádové a pánevního dna.

BOSU

Efektivní cvičení vhodné na zdokonalení balance a prevence proti bolesti zad a kloubů se provádí s balanční pomůckou BOSU® Balance Trainer.

Flexi-bar

Cvičení s dlouhou, která uvedením do kmitavého pohybu posiluje břicho, záda a svaly pánevního dna.  Je efektivní při bolesti zad, odbourávání tuku, zlepšování koordinace, stability, koncentrace a rovnováhy.

Aqua Fitness

Lekce ve vodě jsou výhodné především v tom, že šetří klouby, spálíte více kalorií a rozvíjí symetrii těla i sílu. Navštívit můžete nejen lekce aqua aerobiku, ale také gymnastiky, tance, podvodní kolo nebo běhání ve vodě.

Power yoga

Vychází ze základů klasické yogy, je založena na střídání základních pozic. Posiluje, zpevňuje a protahuje svaly. Redukuje ukládání tuků, posiluje dýchací a kardiovaskulární systém a zlepšuje vitalitu těla.

Pilates

Podstata cvičení je rozvíjet rovnoměrně všechny svaly a zpevnit střed těla. Používají se při něm různé cvičební pomůcky jako ručníky, pilates míčky, fitbally nebo overbally.

Fitball

Posilování a strečink na velkých gymnastických míčích.

Aerobic

Trénink se skládá ze dvou částí: aerobního tréninku a posilování (každé části je věnována půlhodina). Lekce o vyšší intenzitě většinou používají jako pomůcku stepper – cvičební stupínek.

Bodyform

Kombinace posilování, protahování formování celé postavy.

Towel Fitness

Posilovací cvičení, při kterém se jako pomůcka používá ručník.

Step aerobic

První část hodiny, aerobní cvičení, probíhá na stepu. Při posilování se používají činky, overbally nebo gumičky. Tyto tréninky jsou dobré na tvarování těla, redukci tuků a zvyšování fyzické kondice.

Zumba

Poměrně nové cvičení, které ihned získalo vysokou popularitu, je inspirované latinsko-americkými rytmy. V lekci se kombinují pomalé a rychlé kroky, které posilují i formují tělo a zároveň zvyšují i srdeční frekvenci. Jednoduché taneční pohyby se snadno naučí a navíc zapojují všechny partie těla. Na rytmickou hudbu si tak zatancujete například salsu, calypso, reggaeton, quebraditu, merenque a další.

P–Class

Posilovací hodina zaměřená na formování „problémových“ partií. Cvičí se pouze s váhou vlastního těla.

Fit Box

Skupinové cvičení vycházející z klasického boxu.

Tae Bo

Kombinace aerobního cvičení a bojových sportů účinně zvyšuje svalovou sílu, zpevňuje tělo a formuje postavu. Navíc zábavnou formou upevňuje vůli a mění náladu k lepšímu.

Get In Shape

Komplexní a efektivní program vytvořený Davidem Stránským (mistr světa a několika násobný mistr Evropy v Kickboxu a Freestyle Karate) vám pomůže zapojit nejproblémovější svalové partie. Pohyby jsou dynamické i statické a provádí se za doprovodu dynamické hudby.

Pole Dance

Tanec u tyče, díky kterému skvěle posílíte svaly celého tělo.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články