Bicepsový zdvih s jednoručkami ve stoje


Sport: Kulturistika

Skupina: Ruce

Varianta cvičení v sedě méně zatěžuje spodní záda, je tedy možné ulevit zádových svalům a to především v bederní části, procvičováním bicepsů s jednoručními činkami v sedě.

Popis cviku

Rozkročte se na šířku ramen. Uchopte jednoruční činky tak, aby jste je měli vedle těla. Lokty jsou mírně pokrčeny, dlaně směřují dopředu. S nádechem součastně zdvihejte obě jednoruční činky, lokty přitom držte u těla. Vydechujte při dosažení horní polohy cviku. Spouštění činek zpět do počáteční polohy je pomalé a kontrolované.

Tělo je při cvičení ve stabilní poloze, nesmí se hýbat v žádné fázi bicepsového zdvihu. Pro docílení většího efektu v horní poloze setrvejte krátkou pauzou (je to spíše krátké zaváhání) a teprve potom vracejte pohyb do počáteční polohy.

Lokty držte pevně u těla, aby jste dosáhli kvalitnějšího zapojení bicepsů a ostatních pracujících svalů. Na počátku zdvihu držte lokty mírně pokrčeny, tím si usnadníte překonání velké zátěže.

Bicepsový zdvih s jednoručkami je základním cvikem pro procvičení bicepsů. Cvik je vhodný pro muže i ženy. Základním předpokladem k úspěšnému procvičení bicepsů je technika, která hraje hlavní roli při budování objemů i tvaru bicepsů.

Nejzákladnější chybou je používání těžkých tréninkových vah, které nejste schopni zvládnout a do hry se tak začínají zapojovat úpony svalů, které sílý místo samotného svalu.

Cvik můžete zařadit jako první objemový cvik nebo jej můžete kombinovat s i ostatními cviky, které se používají k procvičení bicepsů. Tento cvik často využívají s oblibou i ženy k procvičení přední části paže.

zdroj: http://www.posilovani-fitness.eu/f-41_bicepsovy-zdvih-s-jednoruckami

Svaly

Ruce

Sval Latinský název Zapojení svalu
Dvouhlavý sval pažní m. biceps brachii

Tréninky

Uživatel Datum Název Sérií Opakování Vzdálenost
udm 26.09.2013 20:00 Fitness Station 6 Ø 8