Fórum - Téma


Můj trénink


Fórum Trénink Můj trénink
2016-07-13 20:07:02

Trénuji 4dny a 1 den mám volno a zase 4dny a den volno. Sám na sobě jsem poznal co mi vyhovuje a co ne,takže to mám takhle:

  • prsa + biceps
  • záda + triceps
  • ramena + trapéz
  • nohy + lýtka

Břicho doma každý den u TV na kolíbce + sedy-lehy. Trénink začínám volnější chůzí do fitka cca 1-1.5km. Cvičím na každý cvik 5 sérií a opakování do mrtva (co to jde). Jsem detailista, danou partii musím cítit a musí mě to pálit :) jinak je to na ho... a já to cvičím tak dlouho,dokud to nezačne :)Musím cítit když zavírám dveře od fitka jak mi chce sval utýct od kosti, ten pocit je nepopsatelný a já mám cestou domů radost nad dobře provedenou prací.

udm  
Pavel
2016-07-14 22:33:03

rich: zkus to nějak rozepsat - jaké cviky konkrétně který den cvičíš, aby se člověk mohl případně inspirovat.

2016-07-15 07:09:57

Po dni volna začínám Záda+triceps, jak už jsem psal minule, rozproudím krev chůzí do fitka, takže po protažení svalů ve fitku už jdu na to,,:)

ZÁDA:Záda začínám na stroji přítahy kladky v sedě za hlavou, 2-3 série na protažení a pak už jedu na tvrdo 5 sérií a opakování co dám. Další cvik je hrazda a přítahy s vlastní váhou,5-6 sérií a zase co to jde. Další cvik mám mrtvoly 5 sérií s váhou co to jde. Další je veslování s úzkým úchopem, 5 sérií a opakování co to jde. Další cvik mám přítahy jednoručky v předklonu k hrudníku, 5 sérií. Poslední cvik mám znova hrazdu přítahy podhmatem s úzkým úchopem s vlastní vahou 5 sérií a přidám ještě superset přítahy provazu na kladce v předklonu k tělu 5sérií.

TRICEPS: Triceps dělá ruku, a tak si na téhle svalové partii dávám záležet :) a vlastně celkově mám moc rád cvičení paží a jejich maximálního napumpování :) Začínám stahování kladky ve stoje s úzkým úchopem, 2-3 série na prokrvení a protažení a pak už přidávám váhy co to jde 5 sérií a opakování co snesu. Následuje stahování kladky jednou rukou na střídačku, kdy docílím procvičení obou tricepsů stejně 5 sérií. Další cvik mám francouzké tlaky s jednoručkama v leže na lavici ( podle týpka C.T. Fletcher) tohle je šílenej cvik a triceps napumpuje fakt skvěle.A vůbec celkově má cvičení paží na jiné úrovni než ostatní. 5 sérií a opakování co unesu. Následují kliky na bradlech s vlastní váhou (104 kg) a zase 5 sérií a co snesu. Další cvik je buď bench s úzkým úchopem, a nebo francouzké tlaky za hlavou s velkou činkou ve stoje. 5 sérií a váha co snesu. Někdy přidám superset že hned potom jdu na kladku ještě stahovat provazy 5 sérií.

2016-07-15 10:57:48

Další den následují Prsa+biceps.

PRSA: Prsa vždy začínám Bench pressem,2-3 série light na rozehřátí a pak dohazuju po 20kg. až co unesu. Další cvik na prsa mám tlaky s jednoručkama na šikmé lavici 5 sérií a až co unesu. Následuje pec deck alias ,,motýlek,,5 sérií až co unesu. Následují rozpažky s jednoručkama na rovné lavici 5sérií a až co mi to prsa dovolí :) Někdy si dám ještě na odpal na multipressu bench se šikmou lavicí (hlavou nahoru) 4-5 sérií. Cviky různě kombinuji a doplňuji a měním u všech svalových partií abych si to oživil a neznevšednělo mi to :) Konec konců cviků je hromada tak proč ne? :)

BICEPS: Biceps je můj nejoblíbenější cvik, hned po tricepsu a taky na něj kladu důraz při cvičení :) kdo by nechtěl mít pořádnou pracku v tričku,:) Biceps vždy začínám na rozehřátí 2-3 série buď střídavé tlaky s jednoručkama ve stoje a nebo střídavé kladivové zdvihy s jednoručkama ve stoje, 5-6 sérií a až co snesu. Následují střídavé tlaky s jednoručkou na Scottově lavici s oporou v lokti v sedě 5 sérií a co to jde. Následuje velká činka a tlaky ve stoje podhmatem 5 sérií a až co snesu. Pak si dám spodní kladku a tlaky nadhmatem 5 sérií a cosnesu. Následuje EZ-tyč a na odpal bicepsu si dám ve stoje před zrcadlem tlaky 4-5 sérií a tolik opakování až bicáky odpálím :) Tímhle třeba pro někoho nesmyslným tréninkem jsem dokázal nacpat svoje paže za cca 2.5 roku poctivého cvičení na 50 cm. po obvodu.:) Tímhle samosebou nechci machrovat, jen píšu skutečnost a fakt.

udm  
Pavel
2016-07-16 02:25:31

rich: a stíháš regenerovat? To máš tak co návštěva fitka tak 2 hodiny cvičení, ne? Jak velký dáváš pauzy mezi sériema?

2016-07-16 09:24:35

Cvičím dvě hodiny ve fitku a pauzy mám mezi cvičením cca 1min.

udm  
Pavel
2016-07-16 13:51:48

rich: není to moc dlouho? Vždycky všude jsem slyšel, že objemovej trénink by měl mít max 45 minut. A že když by měl člověk měl cvičit déle, že je lepší si to rozložit na dva dny nebo jet dvoufázově - třeba ráno a večer.

Viz také třeba článek "Správná délka tréninku":

Délkou jedné tréninkové jednotky je myšlen jeden trénink, který by měl mít časový rozsah mezi

30 až 50 minutami. Mluvíme zde o objemovém tréninku. Trénování nad 50 minut může mít tragické následky pro vaší svalovou hmotu.

http://www.vseokulturisti...na-delka-treninku_306?c=1

To je právě důvod, proč jsem raději rozdělil ty moje původně 4 tréninkové dny na 6-7 dní.

Jinak v článku nepíšou nic o tom, jak to má ten kterej somatopyp (ektomof, endomorf, mezomorf). Ani to, jak to je, když člověk sype - tam to třeba může bejt taky jinak.

Něco jiného ale zase píšou tady http://www.ikulturistika.cz/clanek_242.html Tam doporučují délku tréninku hodinu a půl.

2016-07-16 18:46:19

Já se neřídím podle nějakejch tabulek nebo článků, nebo řečiček někoho. poslouchám svoje tělo, ono samo mi poví co chce a co nechce. Mám svoje vlastní pravidla cvičení. Jasně že si sem tam přečtu něco o stravě a cvičení nebo články profesionálních kulturistů,ale to je asi tak vše.

2016-10-02 13:46:07

Odborník


Odpovědět