Fórum - Téma


Stanozolol, Winstrol, Stromba


Fórum Steroidy Stanozolol, Winstrol, StrombaDiskuze o článku

STANOZOLOL

STANOZOLOL   Anabol, Anasyth, Cetabon, Estazol, Stanol, Stromba, Strombaject, Tevabolin, Winstroid, Winstrol Terapeutická aplikácia: nezistená Popis Takmer k žiadnemu anabolicko-androgénnemu steroidu neexistuje toľko rozporuplných informácií, ako práve k prostriedkom obsahujúcim stanozolol. Niekto ich vynáša do ...udm  
Pavel
2016-07-13 15:01:28

Stanozolol je dobře znám pod obchodním názvem Winstrol. Je to 17-alkylovaný steroid II. (non-receptorového) typu dostupný převážně v orální, ale také veterinární injekční formě (Winstrol V v USA a Winstrol Depot v Evropě). V lékařské praxi se užívá proti angioedému (alergickému ekzému).

Anabolické účinky: Mezi sportovci je velmi známý a populární, ale názory na jeho účinky se dosti liší. Někteří jej považují za slabý steroid, což však stanozolol není. Vcelku jsou při užívání stanozololu udávány nevelké, ale solidní a poměrně trvalé přírůstky. Mylný názor na jeho (ne)účinnost zřejmě vzniká z nazírání na množství tablet, které atlet zkonzumuje, a nikoli množství. Tabletový stanozolol se totiž distribuuje vesměs po 2 mg (100 tablet v jednom balení), což je nejmenší koncentrace mezi všemi používanými steroidy. Navíc je to velmi drahá látka, takže jen málo jedinců si může dovolit užívat velké množství.

Mezi sportovci stanozolol užívají především siloví atleti, protože nezpůsobuje retenci vody a nadměrné přírůstky hmotnosti. U kulturistů je to oblíbená droga pro rýsování s Primobolanem, Boldenonem či Parabolanem. Ve spojení s testosteronem může být velmi efektivní na sílu i objemy. V porovnání s ostatními steroidy vykazuje velmi dobrý protikatabolický efekt (inhibice účinků kortizolu). Při terapii s pacienty postiženými AIDS docházelo k výrazným přírůstkům váhy již při dávkách 6-12 mg orálního Winstrolu denně.

Vedlejší účinky: Chemicky je stanozolol derivátem DHT (dihydrotestosteronu). Má relativně nízké androgenní účinky a nearomatizuje. Dokonce se tvrdí, že blokuje tvorbu estrogenů působením jiných steroidů, s nimiž je kombinován. Jsou rovněž udávány jeho učínky antiprogestagenické, tj. blokace tvorby progesteronu, což je přínosné např. při kombinacích s nandrolonem a norethandrolonem. Velmi málo uživatelů udává retenci vody nebo jakékoli jiné vedlejší účinky typu zvýšeného krevního tlaku, křečí apod. Studie neprokázaly jeho negativní účinek na játra v terapeutických dávkách, avšak mezi kulturisty je v tomto směru považován za středně toxický.

Dávkování: Obvyklé dávky jsou 10-25 mg (popřípadě až 50 mg) denně orálně a 100-300 mg týdně injekčně. V Evropě se nejvíce vyskytuje tabletová Stromba, ale vzhledem k vysoké cenně tabletových forem se obvykle užívá levnější americká veterinární verze Winstrol-V po 50 ml ampulích. Veterinární injekční forma je účinnější než orální, avšak jedná se o vodný roztok, takže stanozolol se nemůže uvolňovat z místa vpichu postupně jako je tomu u esterifikovaných steroidů. Injekce se proto většinou aplikují 2-3krát týdně, někdy i obden či denně. Kromě toho je injekční aplikace velmi bolestivá (na vině je právě vodný roztok). Proto řada atletů injekční stanozolol pije (před užitím protřepat, protože bílá mléčná vrstva stanozololu je usazena na dně!). Orálním užíváním injekční verze se přitom účinnost nemění, protože injekční stanozolol je stejně jako tablety 17-alkylován. Ženy užívají Winstrol poměrně často, nicméně přesto se u nich mohou objevit virilizační efekty i při nízkém dávkování (4-8 mg denně v tabletách).

Z důvodu relativně nízké hepatotoxicity je možno stanozolol užívat až cca 8 týdnů. Je vcelku populárním, efektivním a přitom poměrně bezpečným steroidem, jehož užívání limituje pouze vysoká cena. Nejdražší jsou tablety (kus kolem 15 Kč), injekční forma (u nás Winstrol Depot) se obvykle prodává v cenových relacích 200-250 Kč za 50 mg ampuli.

Padělky: Existuje mnoho druhu falešného Winstrolu. Tablety od firmy Zambon jsou růžové a baleny po 20 kusech. Injekční ampule Zambonu a Winstrolu-V jsou falšovány s velkou precizností. Pokud necháme ampule delší čas stát na stole, měl by být poznat rozdíl mezi vodou a usazeným steroidem na dně, který se má mléčně bílé zbarvení.

Stanozolol před lety velmi "zpopularizoval" kanadský sprinter Ben Johnson, který užíval Winstrol-V, injekční veterinární formu. V roce 1990 byly stopy stanozololu nalezeny v moči vítěze Arnold Classic Shawna Raye. Metabolity stanozololu je v současnosti možno detekovat až 5 měsíců od posledního užití.

zdroj: canov.jergym.cz


Odpovědět