Poradna - Otázka



Nová otázka

Poradna  -  Strava a doplňky výživy

Doplňky výživy

5 let, 8 měsíců

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jaký význam mají doplňky výživy v kulturistice ? Všude se o tom hodně píše, ale většina toho, co se dočtu na různých recenzích a produktových popisech v eshopech mi přijde přehnaně marketingově zveličená. Podle toho, co člověk takhle čte, tak to má snad větší účinky než steroidy ?


Odpověď +1   1 : 0

5 let, 8 měsíců
anonymní rádce

Doplňky výživy jsou pouze jenom doplňky výživy, už z názvu vyplívá, že nejsou základem výživy natož pak základem úspěchu.

1. Správné cvičení přizpůsobené přímo pro Vaši postavu je základem. Bez správného Tréninkového Programu nic nedokážete ať už budete polikat jaké koliv doplňky výživy.

2. Výživa v idealním případě opět ušitá Vám na míru je dalším plus, ovšem neni základem úspěchu.

3. Doplňky výživy jsou až na posledním místě.

I při tom nejhůře sestaveném jídelníčku, pokud sami víte jak spravně cvičit a nebo Vám zkušený osobní trenér při tréninku pomáhá, dosáhnete úspěchu, rychleji než když máte nejlepší doplňky výživy a nejlepší jídelníček, ale při tom nesprávně cvičíte ať už sami nebo pod dohledem toho nesprávného trenéra, který se v tom moc nevyzná, protože mu chybí vědomosti, zájem nebo praxe nebo dokonce vše dohromady. Nejhorší věcí je když používáte špatný výběr cviků, nesprávné počty serii a opakování v té které dané fázy Vašeho osobního tělesného rozvoje.

Vědomosti o cvičení uplatněné v praxi jsou základem úspěchu. Pokud nemáte čas ani náladu si takovété vědomosti osvojit sami, my Vám s tím pomůžeme.

Napište nám na náš email: FITNESS@SCIENTIST.COM

Osobní setkání s prověřeným zkušeným Elitním Osobním Trenérem na objednávku přes náš email: FITNESS@SCIENTIST.COM

Lokalita PRAHA, Czech Republic


Komentáře (1)

Přidat komentář


  Trenér, 5 let, 7 měsíců

Špatný trénink je takový, který vám nepřináší žádné viditelné výsledky. Špatný trénink je takový, který vám způsobuje zdravotní problémy, např. kloubní bolesti, píchá vás v ramenou, loktech, zádech, opuchnou vám kolena apod. bolí vás v zádech při cvičení břišních svalů, atd. toto vše jsou známky špatného tréninku. Špatná technika, špatně zvolená zátěž, špatný rozsah nebo špatná dráha pohybu. Špatně zvolený cvik nebo dokonce cviky k vašemu aktuálnímu fyzickému, zdravotnímu stavu, kondici, stupni vaší aktuální výkonostní úrovně,..... Špatně zvolený cvik, který nyní aktuálně zrovna pro vás je špatný může pro dalších 1000lidí být tou nejlepší volbou. Možná že za měsíc nebo rok bude i pro vás jednou vhodný, ale možná také ne. To samé platí o počtech serii, opakování, intenzifikačních metodách, atd.

To že tak cvičí nějáký váš vzor nebo kamarád neznamená, že vy z toho musíte mít stejný prospěch. Vždy používejte při cvičení mozek buď váš pokud se ve cvičení vyznáte, nebo rady některého profi zkušeného trenéra. Cvičení je věda, cvičte správně a dosáhnete toho co chcete, pokud je to reálné chtění, dosažitelné cvičením. Z Napoleona ani sebelepší cvičení neudělá dvoumetrového blonďáka.

Po každém správném tréninku musíte zaznamenat pokrok směrem k vašemu cíli. Tyto výsledky byx měly být viditelné po nejdéle 3 až 4 týdnech správného cvičení. Profíci co správně cvičí na plných 100% zaznamenávají své výsledky ze dne na den, takřka z hodiny na hodinu. Protože oni mají správně zvolené tréninky přímo šité jim na tělo odpovídající jejich aktuálním výkonostním úrovním. Pokud cvičíte déle jak rok a nezaznamenali jste žádné zlepšení, tak evidentěn cvičíte špatně. Když cvičíte alespoň z poloviny správně a z poloviny špatně, vidíte zlepšení po každých uplynulých 3 měsících. To co vám přinášelo výsledky první 3 měsíce, ale neznamená, že vám bude přinášet výsledky další 3 měsíce. Nebo naopak to co na vás nezabíralo minulý rok, na vás může začít zabírat letos. Vše závisí na vašem aktuálním stavu. Lidé nejsou stroje. Každý člověk je jiný. Při každém stupni výkonostní úrovně na každého zabírá něco jiného. Vědět co kdy správně nasadit do správného tréninku ušitého vám na míru umí jen ten pravý zkušený profi trenér. Nebo i vy pokud za sebou máte srovnatelné zkušenosti jako takový profi trenér. Kdo z vás cvičíte s nějákým trenérem déle jak 3 měsíce a poctivě posloucháte to co on vám radí a přikazuje a přesto nedosahujete ani 1% výsledků směrem k vašem u cíli, pak si od takového blba, nechte vrátit peníze. Ale pokud vy přes jeho zákaz luxujete ledničku nebo jinak šidíte jeho příkazy a doporučení, pak si svůj neúspěch připisujte pouze na svůj vrub.

PRO.TRAINER@CENTRUM.CZ